Blok energetyczny w Jaworznie działa, niedawno został oddany do dyspozycji

Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że nowy blok energetyczny w Jaworznie ostatnio został oddany do eksploatacji. Jest to tym samym jedna z najbardziej unowocześnionych jednostek energetycznych w całej Polsce. W naszym systemie energetycznym nie znajdziemy na ten moment wydajniejszych i nowszych systemów wytwarzania energii. Ten blok energetyczny znajdujący się w Jaworznie działa z mocą dokładnie 910 MW. Kto jest jednak aktualnym posiadaczem tej imponującej konstrukcji i kto na niej korzysta? Okazuje się, że pieczę sprawuje nad nim firma Tauron, o czym pochwalili się nie tak dawno, gdy wchodzili na rynek Jaworzna.

Jakiś czas temu oddali blok do pełnej eksploatacji, jednak już w 2020 roku zostały spisane stosowne dokumenty niezbędne do stworzenia poświadczeń o eksploatacji tej budowli energetycznej. To jedna z niewielu takich konstrukcji w całej Polsce, która dostarcza aż 910 MW. Jedno takie miejsce będzie zaopatrywało w prąd mniej więcej dwa i pół miliona odbiorców. To imponujące jak ogromne potrzeby potrafi pokryć jeden blok energetyczny.

Zastosowane w bloku energetycznym najnowsze normy i technologie są w stanie spełnić nawet najbardziej rygorystyczne normy krajowe oraz europejskie

Blok o tak ogromnej mocy, bo aż 910 MW jest w stanie pełnić rolę transmitera energii dla milionów mieszkańców naszego kraju. Jest on na ten moment wręcz doskonałym zabezpieczeniem dla źródeł energii odnawialnej. Firma wskazuje na to, że jest to najbardziej zaawansowana i zarazem ostatnia inwestycja w źródła energii węglowej, ponieważ przyszłość będzie związana z farmami fotowoltaicznymi, które pozwolą nam pozyskiwać energię elektryczną z w pełni odnawialnych źródeł elektrycznych. Innymi słowy, zaczniemy coraz częściej w Polsce pozyskiwać energię elektryczną ze słońca.

Tauron zwraca uwagę na to, że mają w zanadrzu mnóstwo inwestycje, jednak ich kolejne środki zamierzają inwestować już raczej w technologie słoneczne i wiatrowe. Dlatego też będzie pojawiało się nie tylko więcej paneli fotowoltaicznych, ale także technologii, które będą w stanie pozyskiwać energię z wiatru, a następnie transportować ją do odbiorców w Polsce.