Nowy samochód dla straży pożarnej i wypadek z udziałem policji

Zgodnie z najnowszymi informacjami dowiadujemy się, że oddział ochotniczej straży pożarnej w Ciężkowicach otrzymuje nowy samochód. Wóz dla ochotniczej straży pożarnej został sfinansowany z pieniędzy pochodzących z dofinansowania dla gminy. Koszt pojazdu wyniósł około 150 000 złotych. Jest to jeden z kolejnych samochodów dostosowanych do służby strażaków. Posłuży do przewozu ratowników na miejsca zdarzenia oraz wyposażenia niezbędnego do niesienia pomocy dla ludzi. OSP na jednej z dzielnic Jaworzna nie kryje swojego zadowolenia ze względu na to, że miasto nie szczędzi na nich pieniędzy.

Czują się dowartościowani dzięki finansowaniom i wiedza, że ich praca nie idzie na marne. Z nowym pojazdem z pewnością będą mogli nieść pomoc jeszcze sprawniej i lepiej niż do tej pory. Jesteśmy przekonani co do tego, że te pieniądze nie pójdą na zatracenie. Samochód został przekazany do oddziału strażaków dokładnie 11 grudnia 2021 roku. Pieniądze udało się pozyskać dzięki dofinansowaniu i sprzedaży starego samochodu ochotniczej straży pożarnej.

To kolejny samochód, który zasili szeregi OSP w Jaworznie

Samochód ten jest kolejnym z pojazdów zakupionych dzięki dofinansowaniu. Coraz lepiej wyposażona jednostka OSP może służyć pomocą obywatelom Jaworzna, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Łączne dotacje gminy Jaworzno od 2015 roku dla komendy OSP wyniosły łącznie już ponad pół miliona złotych. Gmina realizuje niezwykle istotne zadanie i wyposaża swoje jednostki w coraz nowsze sprzęty. Dzięki temu mogą oni modernizować swoje jednostki i jeszcze lepiej służyć obywatelom miasta. Przedstawiciele ochotniczej straży pożarnej dziękują wszystkim za zaufanie i współpracę.

Do aresztu trafiła kobieta, która potrąciła policjanta

Policjanci odnaleźli kobietę, która potrąciła funkcjonariusza. Coraz częściej dowiadujemy się o nietypowych aktach wandalizmu lub wykroczeń. Ostatnio napłynęły do nas informacje dotyczące tego, że wandale spalili miejską choinkę wystawioną przed świątecznym jarmarkiem.

Co do kobiety, okazało się, że była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. Doszło do sytuacji, w której podczas ucieczki przed funkcjonariuszami na służbie potrąciła jednego z nich. Do sytuacji związanej z potrącenia doszło dokładnie 11 grudnia 2021 roku. Policjanci po wylegitymowaniu kobiety dowiedzieli się, że jest poszukiwana. Miała zostać oddelegowana na 20 dni aresztu. Ze względu na próbę zatrzymania zaczęła uciekać i potrąciła policjanta.

Odjechała samochodem z miejsca kontroli pomimo oddania dwóch strzałów ostrzegawczych. Policjanci zadziałali niezwykle sprawnie. Szybko zablokowali wszystkie drogi w mieście i wezwali dodatkowe służby z pobliskich posterunków policyjnych. Zbiegłą kobietę odnaleźli już następnego dnia. Teraz doprowadzą ją przed wymiar sprawiedliwości. Została przewieziona do aresztu policyjnego i trwają czynności prawne związane z jej przestępstwami i wykroczeniami.