Park Gródek ogłoszony polskimi Malediwami

Turyści wyrobili sobie sympatię do Parku Gródeckiego. Nie ma w tym nic dziwnego. Polskie Malediwy zapierają dech w piersiach zarówno na zdjęciach, jak i na żywo. Wysokie przepaście, przepiękne otoczenie i krystalicznie czysta woda sprawiają, że panuje tu rajski klimat. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić, to z pewnością warto. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z Parku Gródek w Jaworznie.

Park Grodków słynie jako jedno z najbardziej spektakularnych miejsc w Jaworznie i całym województwie śląskim. Turyści zjeżdżają się tu, aby podziwiać zachwycające widoki lazurowych wód i stromych klifów. Jest to ogród botaniczny i arboretum, w którym można spotkać różnorodne rośliny i zwierzęta. Na jego terenie znajdują się dwa zbiorniki wodne – Diggers, dawniej kamieniołom, który został wypełniony wodą.

Do zbiornika Wydra prowadzą dwie ścieżki. Pierwsza prowadzi z parkingu do lasu w pobliżu dawnej Bacówki. Po drodze można obserwować różne rodzaje roślinności, a ze szczytu kamieniołomu dostrzec kopczyki i wydrę. Panorama jest zdumiewająca i warto wybrać się na tę trasę.