Śledztwo w sprawie zanieczyszczenia wód stawu Trzykrotki w Jaworznie

30 sierpnia jaworznicki staw Trzykrotki stał się miejscem niepokojącego odkrycia. Członkowie lokalnej społeczności wędkarskiej, dokładniej z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 19 Jaworzno – Miasto, napotkali na powierzchni wody martwe ryby. Jest to drugie takie zdarzenie, które miało miejsce na terenie województwa śląskiego w niedawnym czasie – poprzednie dotyczyło rzeki Odry w Chałupkach.

Informacja o zdarzeniu dotarła do policji, która natychmiast podjęła działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Sierżant sztabowy Justyna Wiszowaty z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie potwierdziła, że na miejscu rzeczywiście zauważono i odnotowano obecność martwych ryb. Policjanci zajęli się zabezpieczeniem terenu, aby umożliwić przeprowadzenie oględzin miejsca zdarzenia.

Do stawu Trzykrotki przybył technik kryminalistyki, którego zadaniem było pobranie próbek wody do późniejszych analiz. Policja planuje prowadzić dalsze czynności mające na celu ustalenie, czy doszło do zanieczyszczenia stawu. Kluczowe dla śledztwa jest ustalenie, czy to właśnie zanieczyszczenie było bezpośrednią przyczyną śmierci ryb oraz czy w tym kontekście nie zostało popełnione przestępstwo przewidziane w Kodeksie Karnym.