Pan Antoni Fidytek z Jaworzna – żywa legenda miasta świętuje setne urodziny

Antoni Fidytek, mieszkaniec Jaworzna, który cieszy się wielkim szacunkiem i sympatią wśród znajomych, obchodził swoje setne urodziny 23 października. Będąc ojcem trójki dzieci, dziadkiem sześciorga wnuków i prawnucząt, Pan Antoni dołączył do grona stulatków w Polsce. Ten wyjątkowy jubilat z pogodnym usposobieniem i młodzieńczym humorem, twierdzi z przymrużeniem oka, że pierwsze pięćdziesiąt lat małżeństwa jest najtrudniejsze.

Z okazji tego niezwykłego jubileuszu, życzenia składali mu przedstawiciele władz miasta i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaworznie. Pomimo podeszłego wieku i zasłużonego statusu stulatka, pan Fidytek emanuje niewyczerpaną energią i utrzymanym w dobrej formie poczuciem humoru.

Antoni Fidytek to jaworznianin z krwi i kości, którego życie było kształtowane przez burzliwe wydarzenia wojenne oraz ciężką pracę górniczą. W swoim życiu zawodowym dosłużył się szereg odznaczeń. Wyróżniony został „Złotym Krzyżem Zasługi” oraz Orderem Sztandaru Pracy II Klasy za niezwykłe zaangażowanie w sektorze górnictwa. Ponadto, Liga Obrony Kraju przyznała mu brązową odznakę „Zasłużonego Działacza LOK”. Za długowieczne pożycie małżeńskie otrzymał także Medal Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

Zdecydowanie można powiedzieć, że pan Antoni Fidytek jest żywą legendą Jaworzna – człowiekiem, którego umysł jest skarbnicą wielu wspomnień, zarówno tych szczegółowych, jak i bardziej ogólnych, dotyczących historii miasta i jego mieszkańców. Cieszy się szacunkiem i sympatią wielu mieszkańców miasta.