Stopniowe usuwanie materiałów wyborczych z miejskiej przestrzeni Jaworzna

Przestrzeń miejska Jaworzna powoli, ale systematycznie, pozbawiana jest różnego rodzaju materiałów wyborczych takich jak banery czy plakaty. Dla sporej części mieszkańców miasta jest to zdecydowanie pozytywna zmiana.

Redakcja naszego serwisu nieustannie otrzymuje wiadomości od mieszkańców, którzy są zaniepokojeni obecnością tych materiałów promocyjnych w przestrzeni publicznej. Wielu z nich uważa, że banery te niekorzystnie wpływają na estetykę miasta, a w niektórych przypadkach mogą nawet utrudniać codzienne aktywności – na przykład, gdy blokują widok na skrzyżowaniach drogowych.

Jednakże, komitety wyborcze są świadome tego problemu i zgodnie z regulacjami zawartymi w Kodeksie wyborczym, sukcesywnie usuwają swoje materiały reklamowe. Wg przepisów mają one 30 dni od dnia wyborów na usunięcie wszelkich śladów swojej kampanii wyborczej – plakatów, haseł oraz wszelkiego rodzaju urządzeń ogłoszeniowych użytych do promocji. Oznacza to, że proces ten powinien zakończyć się nie później niż 16 listopada.