Jaworzno odrzuca propozycję rozbudowy węzła autostradowego w Byczynie przez Stalexport

Prezydent Jaworzna, Paweł Silbert, nie przyjął oferty rozbudowy węzła autostradowego na autostradzie A4 w Byczynie, zaproponowanej przez spółkę Stalexport. Władze miasta mają na celu odzyskać dostęp do zjazdu na autostradę A4 w miejscowości Jeleń, który jest nieczynny od wielu lat. Powodem takiej decyzji były interesy ekonomiczne mieszkańców Jaworzna.

Stalexport, monopolistyczna spółka akcyjna z siedzibą w Mysłowicach, zarządzająca 60-kilometrowym fragmentem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem, przedstawiła radzie miasta Jaworzno plan rozbudowy węzła autostradowego przy A4 w Byczynie. Pomimo propozycji ze strony spółki, prezydent miasta nie wyraził zgody na jej realizację.

Paweł Silbert podkreślił, że dla dobra gospodarczego lokalnej społeczności, miasto od dawna stara się o reaktywację obecnie nieczynnego zjazdu na autostradę A4 w Jeleniu. Ta sytuacja pokazuje, że dla miejskich władz priorytetem jest dbałość o interesy gospodarcze swoich mieszkańców, a nie rozbudowa infrastruktury według planów zewnętrznych korporacji.