Kolizja autobusu PKM i samochodu osobowego na ulicy Złotej w Jaworznie

Jedna z pasażerek autobusu, który uległ kolizji z samochodem osobowym, pozbawiła się równowagi podczas zdarzenia i upadając, uderzyła głową o metalową konstrukcję pojazdu. Tragiczne incydenty miały miejsce w wyniku zderzenia autobusu komunikacji miejskiej PKM i samochodu osobowego.

Do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie 27 listopada na jednej z ulic Jaworzna – ulicy Złotej. Za kierownicą Daihatsu siedziała 20-letnia kobieta, również mieszkaniec tego miasta. Bez zachowania odpowiedniej ostrożności, podczas wycofywania się z parkingu przy bloku, wpadła bokiem w przejeżdżający obok autobus.

W rezultacie tego niefortunnego incydentu, starsza pasażerka autobusu, mająca 69 lat, straciła stabilność i spadła ze swojego miejsca. Niestety, podczas upadku uderzyła głową o metalowy element znajdujący się wewnątrz autobusu. Kobieta doznała obrażeń głowy i została przeniesiona do szpitala w celu dalszej opieki medycznej.

Kierująca samochodem została ukarana za swoje niedbalstwo. W ramach kary za spowodowanie tego zdarzenia, musiała zapłacić mandat karny w kwocie 1500 złotych.