Triumf zawodników Klubu Sportów Walki "Satori" Jaworzno na Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ju-jitsu

27 stycznia, sobota, była dniem ważnym dla miłośników sportów walki. Tego dnia w Katowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ju-jitsu, które cieszą się dużym prestiżem. Organizatorem wydarzenia był Śląski Związek Ju-jitsu. Mnogość uczestników była imponująca – ponad 400 zawodników z 43 klubów z różnych stron Polski przystąpiło do rywalizacji.

Zawodnicy z jaworznickiego Klubu Sportów Walki „Satori”, prowadzeni przez swoich trenerów: Darię Osiecką, Dawida Kajdego, Łukasza Proksę, Bartosza Machne oraz Marka Tarabure, wykazali się doskonałymi umiejętnościami zarówno w konkurencjach fightingu jak i newaza, co zaowocowało zdobyciem przez nich licznych medali.

Młodzi adepci sztuk walki reprezentujący grupy wiekowe kadetów U12 i młodzików U14 z klubu „Satori” zaprezentowali wysoki poziom umiejętności podczas licznych, emocjonujących pojedynków. W ich gronie znaleźli się zdobywcy złotych medali: Tymoteusz Czerwonka, Amelia Westenholc oraz Paulina Białka, którzy rywalizowali w kategorii wagowej -40kg. Srebrne medale przypadły zaszczyt zdobyć Maciejowi Gałęźniakowi z kategorii -32kg i Jakubowi Jarominowi z kategorii -40kg.

Absolutnie nie ustępowała im młodsza grupa wiekowa, juniorzy U16 oraz U18, którzy niesamowicie wyrównane pojedynki toczyli przeciwko najlepszym zawodnikom z kraju. W ich szeregach znalazło się wielu medalistów. Pierwsze miejsca zajęli: Adela Niciarz rywalizująca w kategorii +70kg, Alicja Surowiak z kategorii -63kg, Nikodem Łukajczyk z kategorii -56kg i Karol Durlak z kategorii -62kg. Drugie lokaty wywalczyli Kamil Durlak startujący w kategorii -62kg oraz Julia Sośniak walcząca w kategorii -63kg.

Wydarzenia