Chiński samochód elektryczny Leapmotor T03 wkrótce może zastąpić produkcję Izery

Pomimo że nie wiadomo jeszcze, co stanie się z planami produkcji polskiego samochodu elektrycznego Izery w Jaworznie, dość prawdopodobne wydaje się, że na polskim rynku zagości inny model samochodu elektrycznego. Chodzi tu o chińskie auto o nazwie Leapmotor T03.

Planuje się, że montaż tego chińskiego pojazdu elektrycznego będzie odbywał się w Tychach fabryce Stellantis, znanej jako właściciel takich marek jak Fiat, Peugetot, Chrysler czy Opel. Produkcja ma korzystać z metody SKD, co oznacza składanie większych części, które są już w znacznej mierze gotowe, w kompletny pojazd. Początek produkcji zaplanowano na drugi kwartał 2025 roku.

Warto dodać, że firma Stellantis nabyła 21 proc. udziałów w Leapmotor w 2023 roku. Wartość tej transakcji wyniosła 1,6 mld dolarów. W ramach umowy powstała również spółka joint venture, mająca na celu ułatwienie dystrybucji pojazdów marki Leapmotor na całym świecie.

Sam model Leapmotor T03 to kompaktowy, pięciodrzwiowy samochód elektryczny, przeznaczony do poruszania się w zatłoczonych miejskich warunkach. Jest wyposażony w akumulator o pojemności 36,5 kWh, który powinien zapewniać zasięg do 400 km. Moc silnika tego modelu wynosi około 75 km.