Zaprezentowanie kandydatów do rady miasta przez Przyjazne Jaworzno

5-go marca, Komitet Wyborczy Wyborców o nazwie Przyjazne Jaworzno ujawnił publicznie swoją listę kandydatów do radnych miejskich. Co warto zauważyć, to fakt, że w wielu okręgach wyborczych to kobiety są pierwszymi na liście, co jest elementem strategii wyborczej tej formacji.

O godzinie 15:30 tego samego dnia, przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Jaworznie, grupa ta zorganizowała konferencję prasową. W trakcie tego spotkania ujawniono personalia osób nominowanych na stanowiska radnych.

Kandydaci od Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazne Jaworzno, którzy już zostali formalnie zgłoszeni do Urzędu Miejskiego w Jaworznie, podczas konferencji poruszyli problemy dotykające lokalnej społeczności oraz tematy, które chcieliby podjąć po ewentualnym wybraniu.

Wojciech Siński, jeden z kandydatów na radnego z okręgu numer 4, wyraził swoje niezadowolenie z sytuacji w jaworznickiej polityce ostatnich lat. Twierdził, że powodem jego decyzji o kandydowaniu jest to, jak obecna władza się pogubiła, porównując z początkami kadencji prezydenta miasta. Zaznaczył, że na początku kadencji prezydent potrafił jasno określić potrzeby miasta i jego mieszkańców, jednak teraz ma z tym problem.