Mieszkanka Jaworzna oszukana na ponad 50 tysięcy złotych przez internet

Kobieta w średnim wieku, mieszkająca w Jaworznie, została pozbawiona więcej niż 50 tysięcy złotych ze swoich oszczędności. Stało się tak, gdy uwierzyła w romans, który rozkwitał w sieci. W ciągu trwania ich jednomiesięcznej znajomości, regularnie przekazywała pieniądze mężczyźnie, który twierdził, że jest zamożnym obywatelem Francji.

44-letnia kobieta z Jaworzna wpadła w sidła internetowego oszustwa, tracąc ponad 50 tysięcy złotych ze swoich skromnych oszczędności. Do niefortunnego incydentu doszło w marcu bieżącego roku, kiedy to na jednym z popularnych portali społecznościowych spotkała osobę, która przedstawiała się jako bogaty Francuz. Oszust przekonywał kobietę do tego, że zdobył swój majątek po śmierci ojca.

Romantyczny łotr szybko zaczął wyznawać swoje uczucia swojej ofierze i budować zaufanie. Jeszcze w marcu poprosił ją po raz pierwszy o pożyczkę na pokrycie kosztów związanych z odblokowaniem swojego konta bankowego, twierdząc, że ma na nim zbyt duże środki. W ciągu następnych dni wysłał do niej wiele podobnych próśb o pieniądze. Kobieta uległa i sprostała jego prośbom, wierząc, że jest to wyraz jego uczuć do niej.

Ostatnią transakcję przeprowadziła już w kwietniu, po miesiącu ich znajomości. Wtedy zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa. Bezskutecznie próbowała odzyskać swoje pieniądze od mężczyzny. Ten jednak tylko obiecywał, że zwróci jej pieniądze wraz z odsetkami.