Prezydent Jaworzna zatwierdza budowę fabryki samochodów elektrycznych Izera

Jaworzno otwiera drzwi dla produkcji pierwszego polskiego samochodu elektrycznego, otrzymując zgodę od prezydenta Pawła Silberta na budowę fabryki Izera. Oznacza to, że nie ma już żadnych przeciwności formalnych uniemożliwiających ElectroMobility Poland rozpoczęcie inwestycyjnego przedsięwzięcia na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego.

Rozpoczęcie prac nad zakładem produkcyjnym Izery w Jaworznie to decyzja, która inicjuje kolejny etap rozwoju regionu. Daje to szansę na stworzenie nowych miejsc pracy i ożywienie gospodarcze Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego (JOG).

Inwestycja ta pomoże również przeznaczyć teren po przemyśle i górnictwie na cele służące rozwojowi sektora motoryzacyjnego. Ten sektor obecnie stanowi prawie 10% PKB Polski, ale czeka go ogromna przemiana ku elektromobilności. Z nową fabryką, Jaworzno ma możliwość stać się jednym z największych europejskich hubów produkcji aut elektrycznych.

Prezydent miasta Jaworzna, Paweł Silbert, wyraził swoje zadowolenie z faktu, że proces uzyskania zezwolenia na budowę fabryki przebiegł płynnie i zgodnie z oczekiwaniami. Podkreślił strategiczne znaczenie tej inwestycji dla rozwoju miasta i regionu, a także jej wpływ na umocnienie Polski wśród czołowych graczy w branży motoryzacyjnej.