Festyn Elżbietański w parafii pw. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej: sukces już dwudziesty drugi raz z rzędu!

W parafii pw. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej odbył się kolejny, już dwudziesty drugi Festyn Elżbietański. Tym razem wydarzenie miało miejsce w niedzielny dzień, 23 czerwca. Pomimo wielu potencjalnych przeciwności losu, wszystko poszło zgodnie z planem. Nawet warunki atmosferyczne sprzyjały odbywaniu się festynu.

Ksiądz proboszcz Józef Gut podkreślał, że za tym ogromnym sukcesem stała determinacja organizatorów. To właśnie ich chęć do działania przyczyniła się do tak znakomitego rezultatu.

Popularność Festynu Elżbietańskiego wśród parafian również jest jednym z kluczy do jego sukcesu. Wydarzenie to jest okazją do integracji dla całej lokalnej społeczności, która gromadzi się wokół wspólnego, szlachetnego celu. Występ dzieci na festynie stanowi dodatkowy powód do dumy dla całej społeczności.

Pan Krzysztof i pani Ewa chętnie podkreślali, że ich sympatia do festynu wynika głównie z jego rodzinnego charakteru. To miejsce, gdzie można spotkać znajomych, porozmawiać twarzą w twarz i wspólnie spędzić czas z dala od telewizora. Atrakcji podczas festynu nie brakowało – na scenie wystąpiły jaworznickie zespoły śpiewacze, zespoły tańca współczesnego i mażoretki. Były też konkursy dla dzieci oraz loterie z atrakcyjnymi nagrodami.

Gościem specjalnym był Robert Kasprzycki, który zaprezentował swój repertuar składający się z utworów o miłości i radości, jak to jest w jego zwyczaju. Bezpieczeństwo uczestników festynu zapewniała straż miejska i policja. Wieczór zakończył spektakularny Teatr Ognia. Tak właśnie przebiegał tegoroczny, dwudziesty drugi Festyn Elżbietański w parafii pw. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej.