Szlachetna paczka od OSP Osiedle Stałe

Nie powinno nikogo dziwić, że strażacy chętnie pomagają. Chociaż na codzień zajmują się gaszeniem pożarów, czy ratowaniem pechowych kierowców, w ten świąteczny czas postanowili pomóc bardziej lokalnie. Należy jednak podkreślić, że to nie pierwszy raz, gdy strażacy z OSP Osiedle Stałe wspierają inicjatywę charytatywną.

Wszystko dla Szlachetnej Paczki

Przez wiele miesięcy strażacy prowadzili zbiórkę odzieży, środków czystości oraz żywności z okazji Szlachetnej Paczki. Co istotne w tym roku inicjatywa jest szczególna, ponieważ nie jedna rodzina zostanie obdarowana, ale wiele potrzebujących rodzin. Pomocy bowiem potrzebuje wiele rodzin, które mimo starań, ledwo wiążą koniec z końcem. Szlachetna paczka i zbiórki organizowane w jej ramach pomagają rodzinom chociaż raz w roku nie martwić się o żywność i dobra doczesne.

Pomaganie jest fajne

Strażacy z OSP Osiedle Stałe uznali, że pomoc jest możliwa dla większej ilości rodzin, ponieważ darów i chętnych do pomagania było znacznie więcej niż w ramach potrzeb jednej rodziny. Pokazuje to, że nie tylko heroiczni strażacy lubią pomagać, ale również wszyscy inni. Dary bowiem pochodziły od różnych osób, które gdy tylko usłyszały, że jest okazja do wsparcia biednych rodzin, chętnie wzięły udział w inicjatywie. Dzięki temu wiele dorosłych i dzieci będą mogły cieszyć się prezentami oraz pełnymi ciepła i jedzenia świętami.

Cukier, makaron, mydło i ubrania

Na co dzień nie zwracamy uwagi na takie rzeczy jak mydło, kasza, czy makaron. Po prostu są to produkty, które zawsze są w naszym domu. Tymczasem potrzebujące rodziny co miesiąc zastanawiają się, czy kupić coś do jedzenia, czy może środki czystości. Z pozoru podstawowe produkty, stają się wówczas towarem luksusowym. Na listach szlachetnych paczek potrzeby i życzenia pokrywają się. Zawsze potrzebne są produkty długoterminowe, kawa, herbata i środki czystości jak mydło, proszek, czy szampon. Czasem potrzebna jest pościel, czy ciepła odzież na zimę. Osoby te nie oczekują, że dostaną piękne, nowe, drogie rzeczy, chcą cokolwiek, bo często nie mają nic. W dodatkowych życzeniach najczęściej wpisane są zabawki dla dzieci, czy pralka. Prostota tych życzeń chwyta za serce i pozwala docenić to, co mamy. Dla kogoś bowiem paczka makaronu, czy ciepła czapka na zimę, mogą być spełnieniem marzeń.