Mikołaje w akcji, czyli turniej mikołajkowy!

Jaworznicki Czarnoprochowy Klub Strzelecki Ligi Obrony Kraju Stare Strzelby zorganizował strzelecki turniej mikołajkowy. Co istotne zawody miały charakter międzynarodowy. Mikołajków w akcji można było zobaczyć na Dzierżnie piątego grudnia. Strzelcy konkurowali w wielu ciekawych i trudnych konkurencjach.

Lamarmora, Sharps i inne

Były to już trzecie zawody tego typu. Poprzednie edycje miały miejsce w minionych latach. Cel jest szczytny, ponieważ zarobione pieniądze zostały spożytkowane na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Jaworznie. Mimo pandemii oraz niesprzyjającej pogody wszystko udało się sprawnie zorganizować. Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach:

  • lamarmora,
  • marti dynamic,
  • miquelet,
  • sharps.

W pierwszej konkurencji drugie miejsce zajął Józef Sroka, jednak w drugiej był już wielkim i bezapelacyjnym zwycięzcą. W pozostałych konkurencjach Jaworznickim Czarnoprochowym udało się zająć pozostałe miejsca w tabeli. Prezes klubu Franciszek Kożuch podkreśla, że mimo tak trudnego roku członkowie klubu i organizatorzy turnieju pokazali, że „chcieć znaczy móc”.

Strzelanina w szczytnym celu

Zawody strzeleckie jednak były okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale pomocy. Tuż po zawodach w mikołajki, prezes klubu Franciszek Kożuch spotkał się z potrzebującymi dziećmi z Domu Dziecka w Jaworznie i przekazał prezenty i upominki od Strzeleckiej Braci. Dzięki temu na twarzach dzieciaków zagościł szczery uśmiech. Święta bowiem to idealny czas na wzajemną pomoc i wsparcie. Wiele dzieci, nie tylko tych z domów dziecka, oczekuje na pomoc oraz prezenty. Warto wspierać więc wszelkie akcje charytatywne i inicjatywy w swojej okolicy.