Team Jaworzno dla dzieci!

Najlepsze rzeczy dzieją się spontanicznie. Grupa rowerowa Team Jaworzno przez ponad tydzień zbierała słodycze dla dzieci, aby obdarować je nimi w mikołajki. Pomysł narodził się spontanicznie i został zrealizowanie niemalże od razu. Swoje siły również spontanicznie połączyli z kibicami Ruchu Chorzów i Dzień Świętego Mikołaja był dużo weselszy dla dzieci z Domu Dziecka. Magia świąt tego dnia była wyczuwalna z daleka.

Przyjeżdżają na miejsce a tam… niebieski Mikołaj!

Po zbiórce rowerzyści postanowili zawieść prezenty do Domu Dziecka w Jaworznie, jakie było ich zdziwienie, gdy na miejscu okazało się, że nie tylko oni postanowili obdarować dzieci. Na miejscu był już Niebieski Mikołaj i Kibice Ruchu Chorzów, którzy co roku obdarowują dzieci z Domów Dziecka w regionie. W ramach podziękowania za słodycze i inne upominki kibice Ruchu Chorzów oraz rowerzyści z Team Jaworzno otrzymali od podopiecznych pamiątkowe dyplomy i urocze choinki, wykonane własnoręcznie.

Wielkie niebieskie serce

Chociaż kibice wielu śląskich klubów nie cieszą się dobrą sławą, przez swoich bardziej agresywnych kolegów. Jednak kibice Ruchu Chorzów to przede wszystkim cudowni ludzie, którzy jako wspólnota zmieniają otaczająca ich rzeczywistość. Chęć niesienia pomocy dzieciom i dorosłym stworzyła fundację Wielkie Niebieskie Serce, która wspiera i organizuje różne inicjatywy i akcje charytatywne. Organizacja współpracuje również z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy. Co roku tworzą paczki dla najbardziej potrzebujących dzieci z okolicy i zawożą je do Domów Dziecka, dając radość tym, którzy tego potrzebują.