Koronawirus na kopalni. Sprawdź najświeższe informacje!

Poważne kłopoty w kopalniach Tauron. Jedenastu pracowników na sześć tysięcy pięciuset ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Oznacza to, że wydobycie sukcesywnie spada z powodu rosnącej ilości zachorowań. Chorych przybywa. Izolacja wpływa również negatywnie na pracowników. Pojawiają się obawy o zdrowie, rodzinę i przyszłość. Aby wspierać w tym trudnym czasie pracowników, władze spółki stworzyły niecodzienną jednak bardzo potrzebną inicjatywę. Pomoc, która została zaoferowana pracownikom kopalni ma ich wesprzeć w tym trudnym czasie i zapewnić im w miarę możliwości spokojne przejście przez ten burzliwy czas.

Zachorowania w kopalni

Juz sześciuset czterdziestu pracowników odbyło przymusową kwarantannę z powodu podejrzenia lub stwierdzenia zakażenia koronawirusem. Jednak dwieście czterdzieści zatrudnionych już wyzdrowiało i powróciło do pracy. Niestety, zachorowania i sytuacja w Państwie odbija się na kopalni. Na szczęście dbając o stan psychiczny i samopoczucie pracowników, spółka uruchomiła specjalną infolinię, gdzie wszelkie swoje obawy, rozterki i wątpliwości można omówić z profesjonalnym psychologiem. To bardzo ważne, zwłaszcza że czasy sa trudne. Psycholog nie tylko wysłuchuje pracowników, ale również udziela porad i okazuje wsparcie w niesprzyjających okolicznościach.

Warsztaty online dla pracowników

Prowadzone są nie tylko rozmowy z psychologiem, ale również warsztaty online. Pozwalają one uporać się z otaczającą rzeczywistością oraz lękiem przed wirusem. Władze spółki bardzo zadbały, aby pracownikom w tym trudnym czasie niczego nie zabrakło i czuli się o ile to możliwie dobrze. Konsultacja z psychologiem pozwala na poukładanie sobie wielu kwestii, odnalezienie się w nowej rzeczywistości oraz skonfrontowanie się, ze swoimi problemami i obawami.