Podawali się za policjantów. Zostali zatrzymani

Dwudziestoośmioletnia kobieta oraz czterdziestotrzyletni mężczyzna zostali zatrzymani przez Policjantów z Wydziału Kryminalnego, są bowiem podejrzani o podszywanie się pod funkcjonariuszy policji. Zatrzymani to mieszkańcy Zielonej Góry oraz Zgorzelca, policjanci poszukiwali ich od września. Teraz grozi im nawet osiem lat pozbawienia wolności.

Fałszywa tajna akcja policji

We wrześniu policjanci otrzymali zgłoszenie od siedemdziesięciosiedmiolatki, która została oszukana i okradziona ze sporej sumy pieniędzy. Do seniorki zadzwoniła fałszywa policjantka, informując, że musi wziąć udział w tajnej akcji policji, aby rozbić szajkę oszustów bankowych. Jednocześnie przekazała jej informację, że jej osobiste oszczędności na koncie bankowym są zagrożone. Poszkodowana przekonana była, że policjantka, która do niej dzwoni jest faktycznie tym, za kogo sie podaje. Ruszyła więc do banku i tam na wskazane przez oszustkę konto, przelała sto sześćdziesiąt tysięcy złotych.

Trzy miesiące intensywnych poszukiwań

Po zgłoszeniu się poszkodowanej policja od razu wszczęła śledztwo. Przez trzy miesiące szukali sprawców oszustwa. W końcu udało się zatrzymać dwudziestoośmioletnią kobietę oraz czterdziestotrzylatka, którzy dopuścili się oszustwa i kradzieży. Za oszustwo tego typu kodeks karny określa karę do ośmiu lat pozbawienia wolności. Jednocześnie apelujemy o rozwagę. Policja nigdy nie prosi o rzeczy tego typu, zwłaszcza przez telefon. 

1 komentarz

  1. Nie do pomyślenia, że w dzisiejszych czasach wciąż odbywa się ten rodzaj oszustwa z przebranym policjantem.

Comments are closed.