Atrakcje turystyczne, które musisz zobaczyć w Jaworznie!

Jaworzno jest niewielkim miastem, które znajdziemy w południowej części Polski. Miasto leży na terenie Małopolski. Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez archeologów, wiemy, że pierwsze ślady ludzkości istniały tam już w czasach epoki kamienia łupanego. W okresie 1815-1846 było częścią Rzeczpospolitej Krakowskiej.

Jedne z najwcześniejszych zapisków dotyczących Jaworzna, to mniej więcej rok 1229. Tereny Jaworzna w tamtych latach zgodnie z informacjami historycznymi należały do biskupów. Miasto przez bardzo długi okres stanowiło świetne miejsce do zarobku. Wydobywaliśmy na jego terenie ołów, żelaza, a także rudy cynku. Miasto to jest nie tylko skarbnicą historii, ale także świetnym miejscem na spędzenie urlopy z rodziną.

Dolina żabnika

Jest to rezerwat, który polecamy odwiedzić szczególnie rodzinom z dziećmi. Znajdziecie tam mnóstwo interesujących atrakcji. Prawdopodobnie dolina jest jednym z najbardziej estetycznych miejsc w okolicy. Miejsce charakteryzuje się bogatą i zróżnicowaną florą. Jeśli pragnęliście kiedykolwiek wybrać się do interesującego rezerwatu, w Jaworznie macie ku temu świetną okazję. Na miejscu zastaniecie różne rodzaje rzadkich ropuch i węży. Co więcej, nie tylko sam rezerwat jest interesujący. Wszystkie lasy, które otaczają dolinę, tętnią życiem. Pokażcie je swoim dzieciom, jeśli również kochają przyrodę. Gdy tylko dojedziesz na miejsce, szybko zrozumiesz, że rezerwat łączy fantastyczne krajobrazy z warstwą edukacyjną. W tym miejscu masz okazję zobaczyć zwierzęta niespotykane w innych częściach Polski. Rezerwat jest prawdziwym wytchnieniem dla osób, które są przemęczone miejskim zgiełkiem.

Pływalnia w Jaworznie

Jeśli ty lub twoje dzieci uwielbiacie sporty wodne, odwiedź z nimi basen Via Sport. Jest to fantastyczny obiekt, który łączy tradycyjną pływalnię z krytym basenem. Pływalnia ta jest nieustannie rozbudowywana od ponad 40 lat. W latach 70. zarząd miasta rozbudował w basenie zadaszenie. W 1998 miał tam miejsce generalny remont, który odnowił obiekt. Na jakie atrakcje liczymy przed przyjazdem do tego parku wodnego? Jest to świetna rozrywka dla osób, które uwielbiają poruszać się w wodzie. Co więcej, uważamy, że w tym miejscu nauczycie swoje dzieci sztuki pływania. Jeśli jeszcze nie opanowały tej umiejętności, zabierzcie je na basen Via Sport. Z całą pewnością jest to miejsce godne odwiedzin w okolicy Jaworzna.

Park Gródek na terenie Jaworzna

W Parku Gródek znajdziemy atrakcje przede wszystkim dla najmłodszych. Jednak nie ma przeciwwskazań co do tego, aby dorośli odmówili sobie tego rodzaju atrakcji. Najlepszym sposobem dojazdu do Parku Gródek jest przejażdżka okolicznym autobusem. Zapłacimy za taki kurs niewiele i dojedziemy niemal pod samo wejście do obiektu. Miejscowi zgodnie potwierdzają, że jest to jedne z najpopularniejszych miejsc w mieście. Oferuje doskonałą przestrzeń do tego, aby nieco odetchnąć od miejskiego zgiełku. Widoku drewnianych kładek, krystalicznie czystej wody i roześmianych naokoło ludzi nie zapomnimy do końca naszych wakacji. Z całą pewnością polecamy wam odwiedziny w Parku Gródek, jeśli znajdziecie się w okolicy.