Jaworzno ma wkrótce stać się prawdziwym wzorem dla przyszłości transportu

Jaworzno dołącza do europejskich projektów, które wspierają elektromobilne pojazdy. Tym razem wykorzystują dotacje i swoje miastowe zasoby, aby zorganizować przyjazny środowisku transport publiczny. Wiąże się to z przeprogramowaniem całego transportu publicznego, jak i miejskiej sieci rowerów do wypożyczania. To bardzo ciekawe, że tak niewielkie miasto, jak Jaworzno jest jednym z niewielu propagujących nowoczesne usprawnienia. Jesteśmy przekonani, że inne dużo większe miasta mogłyby brać przykład z tego, za czym postulują władze Jaworzna. Dzięki temu, że pojazdy stają się bardziej ekologiczne, wszyscy zyskujemy długoterminowo.

Dziś w Jaworznie spotkamy się z głównie busami i autobusami napędzanymi elektrycznie. Jest to prawdziwy wzór dla innych miast ze względu na zorganizowanie tak sprawnej elektromobilności w komunikacji miastowej. Wierzymy, że w rzeczywistości to nie wszystko, na co stać miasto. Cały czas zachęcają swoich obywateli do tego, żeby przesiadali się ze swoich samochodów na nieco bardziej ekologiczne środki transportu. Miasto dąży do poprawienia sytuacji ekologicznej w całym kraju.

Zarząd Jaworzna od wielu lat zachęca mieszkańców tanimi cenami komunikacji miejskiej

Władze miasta ustalają naprawdę niskie ceny za komunikację miejską, aby zachęcić każdego do skorzystania z ich usług. Między innymi spotkacie się tam z biletami dziennymi za 5 złotych. Bilet miejski na cały rok kosztował do 2020 roku zaledwie 180 złotych. Niestety ceny uległy pewnym zmianom po pandemii COVID 19. Od tamtej pory spotkamy się z delikatną podwyżką. Bilety dobowe podrożały o złotówkę, dziś przyjdzie za nie zapłacić 6 złotych. Z kolei roczna sieciówka na podróżowanie po Jaworznie to koszt 240 złotych. Czy to oznacza, że elektromobilna komunikacja miejska stała się nieopłacalna? Oczywiście nie. Nadal, korzystając z komunikacji miejskiej w Jaworznie, nie tylko dbacie o środowisko, ale także oszczędzacie prywatne pieniądze.

Pragniemy również poinformować naszych czytelników, że w Jaworznie już od 2010 roku eksploatowany jest jedynie sprzęt wysokiej klasy. Miasto zainwestowało w komunikację miejską i zadbało o autobusy niskopodłogowe. Ich modele wydalały znacznie mniejszą ilość spalin i autobusów z innych miejscowości.