W Jaworznie trwają prace nad rozwojem elektrycznej linii komunikacji miejskiej

Już w lipcu 2021 roku zarząd komunikacji miejskiej w Jaworznie myśli o kolejnym rozwoju elektrycznych autobusów. Mają zamiar podpisać umowę na przyjęcie kolejnych sześciu modeli Solaris. Podobno trafią one na ulice mniej więcej na początku 2022 roku. Wyposażenie wewnątrz busów nazywane jest Solaris High. To baterie wysokiej klasy o pojemności aż 280 kWh. Oś elektryczna została odwzorowana na najnowocześniejszych sprzętach elektrycznych, które zaprojektowano w Ameryce Północnej. Imponujące, że w Jaworznie pojawi się tak zaawansowana komunikacja miejska.

To kolejna cegiełka do rozwoju linii komunikacji miejskiej, który sprzyja ochronie środowiska. Możemy zapomnieć o spalinach zanieczyszczających okolicę. Pozostaje jedynie zachęcać okolicznych mieszkańców do tego, żeby korzystali z oddanej do ich dyspozycji możliwości. Władze miasta zachęcają wszystkich do tego poprzez ustalanie naprawdę niskich cen. Jedynie 240 złotych na rok wystarczy, aby kupić sieciówkę niezbędną do poruszania się po terenie Jaworzna. Na dworcu została już zainstalowana odpowiednia ładowarka dla autobusów, które trafią tam w 2022.

Co z rowerami w Jaworznie? To kolejny doskonały sposób na to, żeby zaradzić emisji spalin w Polsce

Jaworzno jest prawdopodobnie jednym z najbardziej sprzyjających dla rowerzystów miejsc. Możecie tutaj wypożyczyć różnorodne rowery, aby poruszać się bez problemu po okolicy. Dzięki tam każdy ma możliwość odstawić na chwilę swój samochód na parking i zaoszczędzić na kosztach paliwa. Władze miasta kilka lat temu zainwestowały dużo pieniędzy na rozbudowę specjalnej drogi rowerowej. W odróżnieniu od wielu dużych miejscowości znajdziecie tam bezkolizyjną drogę rowerową. Jedna z nich ciągnie się dosłownie przez cztery kilometry. Jest to prawdziwa gratka dla każdego, komu marzy bezstresowe poruszanie się za pośrednictwem roweru przez miasto.

Co więcej, znajdziecie w Jaworznie specjalne parkingi, które są przystosowane do idei eko jazdy. Możecie pozostawić na przystosowanym do tego parkingu swój samochód i przesiąść się tam na rower. To doskonałe rozwiązanie przyczynia się do poprawy środowiska w naszym kraju. Być może wkrótce więcej miejscowości w Polsce zacznie podążać tym torem rozwiązań. Liczymy na to, że interesująca infrastruktura rowerowa będzie dalej rozbudowywana.