Noc nauki w jednej z bibliotek Jaworzna. Jakie atrakcje czekają na zainteresowanych?

Na zainteresowanych wydarzeniem, którym jest noc w miejskiej bibliotece Jaworzna, czeka mnóstwo interesujących atrakcji. Między innymi spotkacie się tam z symulatorem lotu i okularami imitującymi sztuczną rzeczywistość (tak zwany sprzęt VR). Ten długo wyczekiwany event rozpocznie się 22 października. W miejskiej bibliotece publicznej odbędzie się tak zwana noc nauki. Placówka przygotowała mnóstwo interesujących atrakcji, z których może skorzystać każdy zainteresowany obywatel Jaworzna. Pracownicy biblioteki będą 22 października współpracowali z pracownikami Politechniki Śląskiej.

Tej nocy personel dołoży wszelkich starań co do tego, aby przenieść mieszkańców Jaworzna w niezwykły świat mechaniki, nauki i chemii. Wydarzenia planowo rozpocznie się mniej więcej o godzinie 18 i zakończy w okolicy godziny 22. Jak rozpocznie się cały program wydarzenia? Przede wszystkim największą liczbę interesantów zebrała oferta związana ze sprzętem VR. Technologia ma za zadanie wyświetlać na specjalnych okularach skompresowany ekran. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem okularów VR, tego dnia masz okazję przetestować je w akcji.

Jakie jeszcze atrakcje znajdują się w harmonogramie?

Kolejną niezwykle interesującą atrakcją będzie symulator lotu. Uczestnicy próby będą mieli do dyspozycji profesjonalny sprzęt wykorzystywany podczas kontrolnych szkoleń lotu. Prowadzenie wirtualnego samolotu zostanie zaaranżowane pod okiem profesjonalnego instruktora, który zadba o wartość edukacyjną aktywności.

Kolejna atrakcja będzie dotyczyła pokazów chemicznych. Instruktorzy nazwali ją zabawą z wodą. Mowa tutaj o różnorodnych eksperymentach, które przeprowadzimy właśnie na wodzie.

Słyszeliście kiedyś o możliwości zobaczenia dźwięku? Podczas jednego z pokazów będziecie mogli doświadczyć tej niezwykłej aktywności. Instruktorzy pokażą wam, że z prostych materiałów można zrobić domowy gramofon. Oprócz tego dowiecie się, w jaki sposób. Popularnonaukowe eksperymenty przeprowadzą entuzjaści muzyki.

Lubicie konsole do gier? W sekcji konsoli Xbox będziecie mogli przetestować jedne z najnowszych urządzeń zaoferowanych przez firmę Microsoft. Za pośrednictwem konsoli do gier weźmiecie udział w treningach tanecznych, a także skosztujecie kilku innych aktywności sportowych. Gry zostaną zorganizowane za pomocą interaktywnego sprzętu wyposażonego w czujniki ruchu.