Wydarzenia drogowe z Jaworzna

W Jaworznie rozpoczęły się testy autonomicznego pojazdu komunikacji miejskiej. Wiele osób uważa, że jest to przyszłość jazdy miejskiej. Na razie testy trwały na zajezdni. Bez uczestnictwa pojazdów trzecich. W jaki sposób taka technologia może wpłynąć na transport publiczny w Jaworznie? Kiedy możemy liczyć na te fascynujące zmiany? Dla niektórych automatycznie poruszające się autobusy mogą brzmieć niczym sytuacja z filmu futurystycznego. Okazuje się jednak, że jest to prawda. Trwają testy jednego z takich autobusów. Być może, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce trafi on na drogi w Jaworznie. Co byście zrobili, gdybyście mieli okazję spotkać taki autobus? Wsiadacie do środka i zauważacie, że nie ma kierowcy. Pomimo tego pojazd się porusza i dowozi ludzi na miejsce.

Przyszłość transportu publicznego

System testujemy w Jaworznie. Właśnie w ten sposób wyobrażamy sobie przyszłość komunikacji miejskiej. Dlatego też liczymy na to, że władze miasta dołożą wszelkich starań co do testów autonomicznej komunikacji miejskiej. O tego rodzaju pojazdach mówi się już w Jaworznie od kilku lat. Mimo wszystko to pierwsze takie testy, gdzie faktycznie mamy do czynienia ze sprawdzaniem możliwości wspomnianego pojazdu.

Od 6 września 2021 roku rozpoczęły się kilkudniowe testy autobusu bezzałogowego. Aktualnie pojazd wypadł całkiem nieźle. Testy będą kontynuowane w niedalekiej przyszłości. Kto wie, może przygotowujemy się na to, aby autobus mógł wkrótce wyjechać na ulice. Czy będzie obsługiwał pasażerów Jaworzna w niedalekiej przyszłości? Czas pokaże.