Najnowsze wiadomości z Jaworzna – powraca tydzień seniora oraz budowa nowego kąpieliska

Seniorzy z Jaworzna powoli nie mogą doczekać się cyklu imprez, które poświęca im miasto. Ponownie nastanie tydzień poświęcony seniorom w tym malowniczym mieście. Ostatnim razem okazało się, że władze miasta zgromadziły niespodziewanie ogromną frekwencję. Tym razem postarali się o to, aby rozgłos i reklama dotyczące dnia seniora przebiły się jeszcze dalej. Aktualna edycja ma na celu zgromadzić jeszcze więcej starszych osób, aby zachęcić ich do wspólnych aktywności. Na jakie atrakcje mogą liczyć starsze osoby w trakcie tygodnia seniora?

Przede wszystkim czekają na nich różnorodne pokazy taneczne i wspólny rajd nordic walking. To dla nich wspaniała okazja do tego, aby nawiązać kontakt z osobami, która nadają na tych samych falach. Co do jednego mamy pewność. Wiemy, że będzie się działo naprawdę sporo! Po rocznej przerwie od tego wydarzenia spowodowaną pandemią Covid 19, władze miasta ruszają z tygodniem seniora kolejny raz. Wydarzenie polega na cyklu eventów rozrywkowych oraz związanych z aktywnością fizyczną.

Kiedy rozpoczyna się tydzień seniora? Czy mamy więcej informacji na temat tego wydarzenia?

Tydzień seniora rozpoczyna się dokładnie w piątek 24 września. Szykujcie się na moc niezapomnianych wrażeń podczas tej okoliczności. Inauguracja całego cyklu będzie miała miejsce na hali sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80. W sobotę seniorzy będą mogli skorzystać ze specjalnej kawiarenki, która została dostosowana do ich potrzeb. Spotkają się w tym miejscu z występami artystycznymi od godziny 15 do godziny 18. Wejście do kawiarenki będzie możliwe tylko za okazaniem zaproszenia, które organizatorzy rozdadzą seniorom podczas imprezy wstępnej.

Wkrótce kąpielisko na Sosinie w Jaworznie stanie się o wiele bezpieczniejsze!

W roku 2022 mieszkańcy Jaworzna będą mogli wybrać się na okoliczne kąpielisko, które zostanie dodatkowo zabezpieczone. Dzięki temu, że władze miasta zarządziły wyznaczenie specjalnej strefy kąpielowej, wierzymy, że dojdzie w tym miejscu do zmniejszonej liczby wypadków. Oprócz samego wyznaczenia terenu do kąpieli dla dorosłych renowacja przewiduje także kilka innych ciekawych usprawnień. Między innymi dowiedzieliśmy się o tym, że powstanie kilka specjalnych brodzików dla dzieci. Znajdziecie tam również podesty obserwacyjne dla ratowników, którzy będą mieli oko na całą sytuację.