W centrum Jaworzna kierowcy napotkają utrudnienia ze względu na remonty

W centrum Jaworzna ruszył remont przystanków autobusowych. Ze względu na to będziemy mogli napotkać nieco utrudnień w samym centrum miasta. Kierowcy są proszeni o wyrozumiałość i uzbrojenie się w cierpliwość na czas wymieniania wiat przystankowych. Kierowcy natrafią na liczne utrudnienia, jednak ekipa remontowa stara się zakończyć proces najszybciej, jak tylko się da. Naprawa dotyczy głównie zatoczek autobusowych, które wymagają drobnych poprawek. W niektórych przypadkach będą całkowicie powymieniane.

Urząd miejski w Jaworznie uporał się z wyborem wykonawców i podwykonawców. Dlatego też pozostaje nam jedynie czekać na owoce ich wysiłku. Prace remontowe zatoczek autobusowych ruszyły dokładnie 15 listopada 2021 roku. Mieszkańcy Jaworzna, którzy codziennie korzystają z autobusów, aby dotrzeć do szkoły lub miejsca pracy mówią, że czas najwyższy. Okazuje się, że wiele osób ze zniecierpliwieniem wyczekiwało tego remontu. Remont zatok autobusowych ruszył już 15 listopada. W związku z remontem niektóre lokalizacje przystanków ulegną drobnym zmianom, z którymi wkrótce się zapoznamy.

Okazuje się, że prace remontowe zatok autobusowych rozpoczęły się już dawno temu, jednak nie zostały jeszcze zakończone

Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że prace tak naprawdę rozpoczęły się już dawno temu, jednak nie zostały zakończone przez zleceniobiorcę. Dlatego też urząd miasta w Jaworznie postanowił poszukać nowego zleceniobiorcy, który zajmie się przebudową i remontem zatoczek autobusowych. Ostatecznie udało się znaleźć wykonawcę zastępczego. Dlatego liczymy, że teraz będziemy mogli oczekiwać od niego dynamicznego zakończenia pracy. Mimo wszystko miasto zamierza obciążyć kosztami remontu pierwotnego zleceniobiorcę, który uchylił się od zakończenia pracy.

Zakres remontu będzie obejmował różnorodne procesy renowacyjne. Między innymi zostaną wymienione kostki brukowe, aby przystanki stały się nie tylko estetyczne, ale także bezpieczniejsze. Mowa tutaj o zamienieniu starych i spękanych płyt chodnikowych na zupełnie nowe elementy. Warto podkreślić, że tuż obok trwa kolejny remont, z drugiej strony remontowana jest ulica Grunwaldzkiego. Z tego powodu wkrótce na ulicach Jaworzna będziemy mogli spodziewać się dużych utrudnień w ruchu drogowym. Prace prawdopodobnie spowodują korki i sprawią, że ulica będzie czasowo mniej przejezdna.