Szpital w Jaworznie ma już konkretne plany dotyczące poradzenia sobie z brakiem pracowników i pieniędzy

Przeniesienie niektórych procedur z bloków operacyjnych na oddziały poradni specjalistycznych sprawi, że szpital poniesie o wiele mniejsze koszta związane z hospitalizacją pacjentów. Jest to niezwykle potrzebne dla tej placówki medycznej, ponieważ aktualnie liczy się dosłownie każdy grosz. Diagnostyka pacjenta stanie się tańsza, dzięki temu lekarze i pielęgniarki będą mogły pomóc znacznie większej ilości osób w tym samym czasie. Właśnie do tego będzie dążyła dyrekcja szpitala w Jaworznie. Życzymy im, aby się udało. W końcu chodzi o zdrowie tysięcy mieszkańców tego miasta.

Powstały już projekty, które pomogą im w o wiele lepszy sposób sprawować władzę nad tym, co aktualnie dzieje się w szpitalu. Szpital w Jaworznie wkrótce uruchomi obsługę internetową. Tak zwane elektroniczne usługi usprawnią zapisy do szpitala oraz pomogą personelowi o wiele lepiej planować obecne działania. W ten sposób przyspieszą i zoptymalizują swoją pracę bez dużego nakładu kosztów. Dyrekcja szpitala ma optymistyczne nastawienia co do wdrożenia programu naprawczego.

Uważają, że nawet jeśli początkowo nie zauważymy zmiany, modernizacja działania placówki w długim terminie przyniesie zamierzone efekty. Jeżeli polepszą się wyniki ekonomiczne, dodatkowe finanse prawdopodobnie pozwolą zatrudnić nieco więcej lekarzy w szpitalu mieszczącym się w Jaworznie. A tego właśnie im trzeba. Więcej rąk do pracy sprawi, że szpital będzie działał tak samo dobrze, jak za starych lat.