Wandale w młodym wieku grasujący po ulicach Jaworzna

Młodzi wandale z Jaworzna będą musieli liczyć się z tym, że sąd przygotował dla nich dotkliwe kary. Jednak co tak naprawdę uczynili, że będą musieli zostać ukarani na pierwszym miejscu? Okazuje się, że grupka młodych osób z Jaworzna nie tylko dewastowała okolice, ale także podejmowała się kradzieży i włamań. Do tego na ich konto należy doliczyć liczne niszczenie mienia państwowego oraz prywatnego. Teraz nadszedł koniec ich procederu. Zostanie im wymierzona kara. Młodymi wandalami okazało się grupa chłopaków w wieku od 14 do 18 roku życia.

Zgodnie z doniesieniami grasowali po Jaworznie przez kilka tygodni, gdzie kradli, niszczyli i włamywali się do różnych miejsc. Mieli na swoim koncie naprawdę sporo przewinień. Policja nie mogła przejść obojętnie obok ich występków, ponieważ włamywali się na posesje. Już od początku lutego 2022 roku kryminalni z Jaworzna próbowali za wszelką cenę ustalić, kto jest odpowiedzialny za liczne przestępstwa, które miały miejsce na terenach miasta.

Włamywanie się do pojazdów, niszczenie mienia i kradzieże

Doprowadzili do różnych zniszczeń, jednak najważniejszymi przewinieniami były między innymi różne włamania na terenie Jaworzna. Wybili szybę w sklepie spożywczym, zdewastowali całą wiatę przystankową i włamali się do pojazdu, z którego ukradli kilka różnych przedmiotów. Większość ich przestępstw została odnotowana na dzielnicy Chropaczówka. Dokładnie 23 lutego policjantom z Jaworzna udało się zatrzymać grupę sprawców tych przewinień. Na miejscu zdarzenia ustalili, że najmłodszy z nich miał 14 lat, z kolei najstarszy miał 18 lat.

Oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli liczne wyjaśnienia na komendzie. Najmłodsi z nich będą odpowiadali przed sądem rodzinnym ze względu na to, że są jeszcze niepełnoletni. Mimo wszystko młody mężczyzna w wieku 18 lat musi liczyć się z tym, że spowodowanie wielu zniszczeń i kradzieże jest surowo karane. Może mu grozić nawet dziesięć lat pozbawienia wolności. Spodziewamy się, że sąd będzie chciał ukarać młodego mężczyznę również za demoralizowanie nieco młodszych kolegów.