Opinia mieszkańców wykazała, że Jaworzno powinno być czystym miastem pełnym zieleni

Według badań prowadzonych wśród mieszkańców Jaworzno wyróżnia się przede wszystkim dynamicznym rozwojem, na który stawiają władze miasta. Dlatego też mieszkańcy z dużą ciekawością przyglądają się kolejnym krokom związanym z rozwojem infrastruktury i chętnie udzielają swojej opinii na ten temat. Zadowoleni są także z nowego transportu publicznego. Najmniejsze kontrowersje podczas rozwoju sprawia dokładanie pieniędzy na rzecz zieleni, sadzenia drzew, budowania parków i okolicznych trawników, ponieważ wszystkim mieszkańcom sprzyja taki rodzaj dofinansowania estetyki Jaworzna.

Kiedy przyjrzymy się dokładnym wypowiedziom mieszkańców, zauważymy również, że pragną oni większej ilości miejsc dla rowerów. Jaworzno i jego władze podobnie tak jak Sosnowiec w ostatnim czasie pracują nad poszerzeniem dróg rowerowych i parków z zielenią w mieście, aby mieszkańcy mogli poczuć się na spacerze, niczym na łonie natury. Jednak istnieją również sprawy budzące kontrowersje, takie jak na przykład długie ograniczenie ruchu na ulicy Grunwaldzkiej. Dlatego niestety nie ze wszystkiego ankietowani mieszkańcy byli aż tak bardzo zadowoleni.

Część ankietowanych mieszkańców nie chce ruchu na tej ulicy, z kole idruga grupa opowiada się za ułatwieniem przejazdu na ulicy Grunwaldzkiej

Z innych ankiet wynika również, że mieszkańcy Jaworzna bardzo cenią sobie dobrą sieć komunikacji miejskiej. Według ankiet korzysta z niej ponad połowa zapytanych osób. Według ocen wszyscy uznają, że roczny bilet, który można nabyć w tym mieście, spotyka się z niezwykle dobrymi opiniami. Ogromnym entuzjazmem, ponieważ aż 87% ankietowanych darzy pomysł dotyczący autobusy elektryczne, dzięki którym Jaworzno jako pierwsze z miast w Polsce staje się pionierem, jeżeli chodzi o ekologiczne podejście do poruszania się po drogach.

Jeśli chodzi o te pojazdy, praktycznie nie spotykamy się ze złymi opiniami na ich temat. Jedynie 10 procent ankietowanych miała jakieś zastrzeżenia co do działania elektrycznych przewozów miastowych. Cała reszta opowiedziała się za tym, że jakość tych autobusów jest pierwszorzędna. Co więcej, uważają też, że samo rozmieszczenie przystanków jest bardzo dobre i wszędzie łatwo się dostać. Dlatego też oprócz sprzętu możemy pochwalić także i administrację Jaworzna za wzorowe działania logistyczne.