Mieszkańcy Jaworzna pragną, aby w ich otoczeniu znalazło się więcej zieleni

Liczne zdania ludzi z Jaworzna wykazują, że mieszkańcy pragną, aby w okolicach ich domu pojawiło się jeszcze więcej zieleni. Chcą bardziej zielonego, estetycznego i ekologicznego miasta. Nikomu nie brakuje wszechobecnego betonu, dlatego też nie możemy dziwić się ich pragnieniom. Badania opinii mieszkańców wskazują na to, że ich zdaniem władze miasta powinny inwestować w zazielenienie obszaru miejskiego. Łącznie przeprowadzono sondaż wśród 600 osób z Jaworzna. Zrobiono to, aby uzyskać nieco bardziej klarowną wizję na temat przyszłego rozwoju miasta.

Takie sondaże w mieście Jaworzno przeprowadza się regularnie co kilka lat. To dla władzy miasta świetny punkt poglądowy, który pomaga określić, czy rozwój infrastruktury idzie w odpowiednim kierunku. Jeżeli spotykają się z ogólnym zadowoleniem, jest to świetny znak. Jeżeli jednak nie, oznacza to, że miastowi sami będą mogli wskazać, w których momentach radni mogą nieco bardziej wykazać się, jeśli chodzi o finansowanie projektów. Miasto zmienia się zatem zgodnie z oczekiwaniami ich mieszkańców.

Miasto liczy się z tym, jakie opinie mają jego mieszkańcy

Kiedy w ankiecie wypowiedziało się około 600 mieszkańców Jaworzna, miasto otrzymało wyraźny sygnał dotyczący tego, w jakim kierunku powinni aktualnie prowadzić rozwój związany z finansowaniem ich miejscowości. Ludzie pragną więcej parków, drzew i trawników, gdzie mogą spędzić czas ze zwierzętami na łonie natury. Mają dość zabudowań, betonu i licznych parkingów. Chcą również więcej drzew w okolicy ulic. Czy miasto może jednak spełnić ich prośby? Radni miasta wypowiedzieli się na ten temat. Uznali, że wyniki takich badań prowadzonych cyklicznie od 2002 roku są dla nich istotnym kierunkiem układania planów dotyczących finansowania w Jaworznie.

Badania opinii mieszkańców regularnie zleca prywatna firma działająca z ramienia miasta Jaworzno. Za pośrednictwem technik komputerowych i zaawansowanych programów analitycznych pracownicy firmy kontaktują się z obywatelami miasta, aby przeprowadzić krótką ankietę, która pomaga pozyskać radnym miasta niezwykle istotne dla rozwoju opinie. Mieszkańcy miasta jak zawsze opowiadają się za dużą ilością zieleni i stawianiem na ekologiczną infrastrukturę w Jaworznie.