Mam sklep internetowy, czy warto sprzedawać też na Allegro?

Jeśli posiadasz własny sklep internetowy, dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie działalności również na serwisie Allegro – to połączenie pozwoli Ci kreować własną markę, jak i budować dobry kontakt z klientem. Dowiedz się, dlaczego warto rozpocząć sprzedaż na tej największej platformie e-handlu w Polsce i jak pogodzić to z posiadaniem sklepu internetowego!

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro?

Prowadzenie własnego biznesu nie jest proste – konkurencja wciąż się rozrasta, a konsumenci stają się coraz bardziej wymagający. Właśnie dlatego niezbędne jest, abyś umożliwiał nabycie swych produktów nie tylko przy pomocy sklepu internetowego, ale również na Allegro. W ten sposób dotrzesz do znacznie większej liczby potencjalnych klientów. Dlaczego? Ta platforma e-handlu jest liderem jeśli chodzi o internetowe zakupy – stanowi ona pierwszy zakupowy wybór dla znaczącej większości internautów w Polsce. Allegro notuje miliony odwiedzin miesięcznie, a dodatkowo wciąż udoskonala swój biznes poprzez nowe funkcje.

Allegro to najpopularniejsza w Polsce platforma typu marketplace, na której zdecydowanie warto sprzedawać! W tym miejscu pojawia się jednak wiele wątpliwości związanych z kwestiami realizacji zamówień na dwóch panelach, zarządzaniem stanami magazynowymi oraz nadzorowaniem ofert. Kłopot może stanowić również generowanie listów przewozowych. A jeśli korzystamy z dwóch platform, wystarczy chwila nieuwagi, aby popełnić błąd. Jak temu zaradzić?

Z pomocą w zarządzaniu sprzedażą w sklepie internetowym oraz Allegro przychodzi Baselinker. Można go zintegrować z większością popularnych platform sklepowych, takich jak WooCommerce, PrestaShop, Magento, Shoper czy IdoSell. Oprogramowanie pozwala przy tym pobierać zamówienia z Allegro wraz z wszelkimi informacjami dotyczącymi płatności oraz wysyłek, a następnie wgrywa je do sklepowego panelu. Baselinker umożliwia nam na poszerzenie sprzedaży o nowy kanał, pozwalając na obsługę zamówień w dokładnie taki sam sposób, jak robiliśmy to dotychczas. 

Integracja sklepu internetowego z Allegro sprawi, że zarządzanie sprzedażą stanie się o wiele prostsze. Nie zawsze jednak wiemy, jak wdrożyć to rozwiązanie do naszego biznesu. Zadanie to warto powierzyć profesjonalistom, którzy zapewnią, że cały proces integracji przebiegnie bezproblemowo. Koniecznie sprawdź więcej informacji na https://implemo.pl/uslugi/integracja-ecommerce/integracja-sklepu-internetowego-z-allegro/

Integracja sklepu internetowego z Allegro

Efektywny system zarządzania sprzedażą to obowiązkowy element w każdej firmie, która chce wyróżnić się na tle konkurencji i osiągnąć sukces na rynku. Wspiera on biznes w kontrolowaniu procesów sprzedaży, zwiększaniu ich wydajności oraz osiąganiu celów sprzedażowych. Odpowiednie zarządzanie pozytywnie wpływa na satysfakcję klientów, co w dłuższej perspektywie pozwala budować ich lojalność względem Twego przedsiębiorstwa. A wszystko to zapewnia integracja sklepu internetowego z Allegro!

Oprogramowanie Baselinker pozwala na połączenie wielu kanałów sprzedaży i sterowanie nimi z jednego panelu. Pobiera on zamówienia ze sklepów internetowych, kont marketplace, takich jak Allegro, a ponadto może dodawać również zamówienia osobiste i telefoniczne. To bardzo wygodne rozwiązanie!

Warto wspomnieć także o korzyściach, jakie niesie za sobą automatyzacja. Dzięki niej możliwa jest automatyczna aktualizacja stanów magazynowych, niezależnie od źródła zakupu – daje nam to pełną kontrolę i wiedzę o bieżącej ilości dostępnych produktów. Baselinker pozwala także na automatyczną aktualizację cen w sklepie i na Allegro w tym samym momencie – oznacza to, że nie będziesz już poświęcać czasu na powtarzalne czynności, gdyż oprogramowanie wykona je za Ciebie. A wystawianie faktur? Generowanie etykiet kurierskich? Zapomnij o nich, gdyż tym również zajmie się system. 

Brzmi dobrze? Nie czekaj, rozwijaj swoją markę na Allegro i pozwól Baselinkerowi przenieść Twój biznes na zupełnie inny level!