Nowoczesny projekt dworca kolejowego w Jaworznie

Aktualny obiekt związany z przebudową starego obiektu w Jaworznie pokazuje wszystkim, że miasto za odpowiednią kwotą mogłoby spokojnie włączyć działanie dworca do codziennego użytku. Wystarczy kilka renowacji w miejscu przesiadkowym, aby dostosować je zarówno do autobusów, jak i pociągów. Dodatkowo warto również zastanowić się nas zainwestowaniem w stworzenie zupełnie nowej kasy biletowej, która okaże się pomocna podczas obsługiwania klientów. Nieco nowoczesności sprawi, że dworzec zwiększy przychody miasta i znacznie ułatwi transport komunikacją międzymiastową. Kasy biletowe, zaplecze sanitarne, zmodernizowanie centrum przesiadkowego i kilka innych elementów musi jednak zostać dokładnie zmodernizowane, zanim będziemy mogli mówić o tym, że dworzec kolejowy w Jaworznie otrzyma nowe życie i przysłuży się mieszkańcom Jaworzna oraz okolic. Projekt stworzony przez architekta powstał na podstawie rozmów i sugestii mieszkańców tego miasta. Oczywiście nad projektem czuwała też doświadczona dłoń architektów i inwestorów zainteresowanych tym, aby Jaworzno przejęło obiekt i wcieliło go do swojej infrastruktury już w zmodernizowanej wersji.

Mniejsze budynki starego dworca po odrestaurowaniu mogłyby pełnić wiele przydatnych w mieście funkcji

Mniejszy budynek dawnego dworca również wymaga gruntownego remontu i odrestaurowania, jednak może on zostać ponownie wykorzystany. Na przykład w postaci kawiarni, biblioteki i kilku innych przydatnych w Jaworznie miejsc, które będą położone nieopodal nowego dworca. Miasto przewiduje, że w tym samym budynku można by również stworzyć pomieszczenie, które będą pełniły funkcje gastronomiczne. W ten sposób każdy przyjezdny i wyjezdny mógłby wygodnie przekąsić ciepły posiłek, rozpoczynając lub kończąc swoją podróż w Jaworznie.

Po zaproponowaniu tego planu przez architekta okazało się, że większość mieszkańców podchodzi do rozwiązania z ogromnym entuzjazmem. Bardzo podoba im się to, że zaprojektowano w tak ciekawy sposób budynek, który będzie miał różnorodne przeznaczenie. Od kas biletowych po biblioteczkę i restauracje, w której ludzie będący w podróży będą mogli odzyskać nieco sił. Warto również wspomnieć o tym, że koncepcja nowego budynku i zmodernizowania dworca należy do cenionego na Śląsku architekta. Dlatego też miasto spodziewało się tego, że obywatele okolic będą zadowoleni z zaproponowanych rezultatów.