Styczniowa akcja drogówki na terenie Jaworzna

2 stycznia 2023 roku policja przeprowadziła kampanię pod nazwą „Trzeźwy poranek”, aby upewnić się, że nikt nie prowadził samochodu, będąc pod wpływem alkoholu. Plan ten nie był przypadkowy, miał miejsce po noworocznych uroczystościach, kiedy mnóstwo osób mogło mieć jeszcze alkohol w organizmie. Stróże prawa stacjonowali w różnych punktach Jaworzna, gdzie przeprowadzali badania trzeźwości i testy narkotykowe kierowców.

Jaworzniccy stróże prawa zatrzymywali do okresowych kontroli wszystkich kierujących pojazdami, w tym kierujących samochodami osobowymi i taksówkami, a także kierujących autobusami komunikacji miejskiej. Przede wszystkim zwracano uwagę na trzeźwość kierujących. Operacja ta została przeprowadzona po to, aby zdjąć z ulic tych, którzy prowadzili pojazdy, będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających – powiedział Michał Nowak, oficer prasowy jaworznickiej KMP. Ponadto policjanci prowadzili oceny kierowców zarówno podczas regularnych kontroli, jak i w określonych punktach kontrolnych.

Ponadto policjanci ruchu drogowego z Jaworzna badali, czy kierujący pojazdami mechanicznymi i ich pasażerowie stosują się do wymogu zapinania pasów bezpieczeństwa.