Starszy mężczyzna skazany za znęcacie się psychiczne

55-letni mieszkaniec Jaworzna został oskarżony o znęcanie się nad swoją partnerką, która ma 39 lat. Chodziło o kłótnie, nadmierne spożywanie alkoholu, zastraszanie, publiczne poniżanie i przebijanie opon w jej samochodzie. Po kolejnej domowej awanturze podejrzany został doprowadzony do prokuratora. Policjanci zgromadzili dowody na zaistniałą sytuację, a w przypadku skazania mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z komisariatu w Jaworznie zatrzymali domniemanego sprawcę po tym, jak jego partnerka udała się do urzędu, aby zgłosić powtarzające się od dłuższego czasu znęcanie nad nią.

Wieczorem 30 stycznia 2023 roku jaworznicka policja otrzymała telefon od mieszkanki, która zgłosiła awanturę domową. Po przybyciu na miejsce stróże prawa zobaczyli, że oskarżonym sprawcą jest romantyczny partner kobiety – informuje Justyna Wiszowaty, rzecznik prasowy jaworznickiej policji. Agresor został zatrzymany w areszcie.

Po styczniowym incydencie 39-letnia kobieta zgłosiła na policję, że jej współlokator od dłuższego czasu znęcał się nad nią emocjonalnie. Napastnik był odurzony, kiedy wszczynał bójki, rzucał profanacje i groził, że odbierze jej życie. Kobieta znosiła to maltretowanie przez lata, zanim zdecydowała się podjąć działania.