Pijany mężczyzna narobił problemów w autobusie

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszymi powiewami, coraz więcej nietrzeźwych osób pojawia się na przystankach autobusowych, w środkach komunikacji miejskiej oraz w miejscach użyteczności publicznej. 1 kwietnia w Jaworznie służby zostały wezwane do obsługi nietrzeźwego pasażera autobusu miejskiego, który zasnął i przewrócił się. Wiosenna aura napawa optymizmem i zachęca do spacerów na świeżym powietrzu, ale powoduje też wzrost spożycia alkoholu w miejscach publicznych. Może to być szczególnie problematyczne dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. 1 kwietnia policjanci i ratownicy medyczni zostali wezwani do zdarzenia w jednym z jaworznickich autobusów PKM, gdzie nietrzeźwy mężczyzna osunął się z siedzenia wewnątrz pojazdu.

Otrzymano zgłoszenie, że na przystanku centralnym pasażer autobusu miejskiego nagle wypadł z siedzenia. Jak wynika z relacji dyżurnego KMP w Jaworznie, okazało się, że osoba ta jest nietrzeźwa.

Na miejsce dotarła zarówno jednostka policji, jak i ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy zdezorientowanemu pasażerowi. Niestety, wysoki poziom upojenia alkoholowego nie tylko czyni nas niepożądanymi towarzyszami dla innych osób znajdujących się w pobliżu, ale również stwarza zagrożenie. Osoba nietrzeźwa staje się prawdziwym zagrożeniem dla siebie i otoczenia.