Próbny tor przeszkód dla przyszłych policjantów – każdy może się sprawdzić!

Jesteś zainteresowany wstąpieniem do Policji, ale nie masz pewności, czy spełnisz wymagane normy sprawnościowe? Już w najbliższą środę, 26 kwietnia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach podczas otwartych zajęć możesz spróbować swoich sił w ćwiczebnym torze przeszkód, aby zapoznać się z zadaniami egzaminu sprawności fizycznej policjantów.
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach po raz kolejny organizuje zajęcia otwarte dla wszystkich, którzy myślą o przyszłości w policji, ale obawiają się o spełnienie wymagań sprawnościowych do wykonywania zawodu. W najbliższą środę, 26 kwietnia, będzie można zmierzyć się z torem przeszkód przewidzianym w policyjnym egzaminie sprawności fizycznej.

26 kwietnia w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji na terenie Komendy Głównej Policji odbędzie się test sprawności fizycznej, umożliwiający osobom fizycznym odkrycie kwalifikacji potrzebnych kandydatom do policyjnego munduru. Wydarzenie to jest częścią otwartych zajęć dostępnych dla wszystkich zainteresowanych.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi działania informacyjne, dzięki którym można zapoznać się ze specyfiką pracy w Policji. Inicjatywa ta powstała z myślą o młodych ludziach, szczególnie maturzystach, którzy rozważają podjęcie pracy w Policji, a także wszystkich innych zainteresowanych wstąpieniem w nasze szeregi i zapoznaniem się z procesem rekrutacji – informują funkcjonariusze.