Pijany 19-latek kierował samochodem

19-latek kierujący VW Golfem mając około 3 promile alkoholu w organizmie stracił panowanie nad pojazdem, co spowodowało zjechanie na torowisko i zderzenie ze słupem trakcyjnym. Po zbadaniu sprawy okazało się, że osobnik z Jaworzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 6 maja, dyżurny jaworznickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym kierowca VW Golfa próbował wjechać na torowisko. Później okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Zdarzenie miało miejsce w Jaworznie, w pobliżu ulicy Bukowskiej. Jak wynika z ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, 19-letni kierowca i jego trzech pasażerów podczas przejazdu pod wiaduktem napotkali głęboką kałużę, w wyniku czego kierowca stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w słup trakcyjny na torowisku.

Policjanci na miejscu zdarzenia poddali kierowcę Golfa badaniu alkomatem i ustalili, że miał on stężenie alkoholu we krwi bliskie 3 procent. Ponadto, mimo młodego wieku, miał już orzeczony przez Sąd Rejonowy w Jaworznie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.