Dwaj obywatele Ukrainy, odpowiedzialni za kradzież rowerów w Jaworznie, zatrzymani przez policję

W wyniku akcji jaworznickiej policji, dwóch mężczyzn pochodzenia ukraińskiego zostało aresztowanych pod zarzutem kradzieży rowerów. Zgromadzone dowody wskazują, że osoby te są odpowiedzialne za kradzież aż 11 rowerów o łącznej wartości przekraczającej 50 tysięcy złotych. Teraz obaj sprawcy czekają na proces w areszcie, gdzie spędzą kolejne miesiące.

Kryminalni z Jaworzna, dzięki swojej niezłomnej pracy i wnikliwości, ustalili i zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, sądząc iż to właśnie oni stoją za falą kradzieży rowerów dokonywanych na terenie Jaworzna i innych miast województwa śląskiego i małopolskiego.

Funkcjonariusze z Jaworzna prowadzili intensywne czynności operacyjne dotyczące sprawy kradzieży dwóch rowerów, do których doszło w Jaworznie pod koniec sierpnia. Dzięki skutecznemu wykorzystaniu miejskiego systemu monitoringu, udało się namierzyć pojazd używany przez sprawców. Policjanci ustalili, że jeden z podejrzanych mieszka w Krakowie. To tam odnaleziono i zatrzymano pierwszego sprawcę, który okazał się być 29-letnim obywatelem Ukrainy.