Festiwal modeli z roku na rok coraz większy

Obserwując dynamiczny wzrost liczby wystawców, festiwal modelarstwa rokrocznie bije nowe rekordy frekwencji. Główną atrakcją są modele wykonane z plastiku i kartonu. Jak każdego roku, poziom prezentowanych prac jest niezmiennie wysoki – przyznaje nam Paweł Ogarek, reprezentant Modelarni SieLata, będący jednym z organizatorów imprezy.

W bieżącej edycji najbardziej zafascynowały go małe modele lotnicze w skali 1:72. To kolekcja starannie odwzorowanych miniatur samolotów użytkowanych przez polskie siły powietrzne w dwudziestoleciu międzywojennym.

Najmniejsza skala, jaką można było zauważyć na festiwalu, wynosiła 1:1200. W ramach tej skali zaprezentowano detalicznie wykonane modele statków.

Do nowości tegorocznej edycji należały dodatkowe kategorie w segmencie samochodów cywilnych. Wśród nich znalazły się samochody użytkowe, rajdowe oraz ciężarowe – zarówno te przeznaczone do codziennego użycia, jak i specjalistyczne pojazdy ciężarowe. Oferta była naprawdę bogata – od modeli statków, przez okręty, żaglowce, pociągi, aż po samochody.

Na szczególną uwagę zasługują papierowe modele w skali 1:1. Wśród nich można było zobaczyć postać Lary Croft oraz bohaterów popularnej serii Star Wars.