Warszawa: Marsz Miliona Serc organizowany przez Koalicję Obywatelską

Miasto Warszawa będzie gospodarzem marszu „Milion Serc”, który zostanie zorganizowany 1 października przez Koalicję Obywatelską. Ten masowy protest ma na celu przede wszystkim mobilizację obywateli przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi, które zaplanowano na 15 października. Wśród zgromadzonych na marszu nie zabraknie także reprezentantów miasta Jaworzno.

Wydarzenie to nie jest pierwszym marszem zorganizowanym przez Koalicję Obywatelską pod przywództwem Donalda Tuska. Wcześniejsza inicjatywa, która miała miejsce 4 czerwca, przyciągnęła blisko pół miliona uczestników, co pokazuje siłę i determinację tej koalicji politycznej. Organizatorzy mają nadzieję, że Marsz Miliona Serc przyniesie podobne, jeśli nie większe, rezultaty mobilizacyjne.

Planowany na godzinę 12.00 marsz rozpocznie się na rondzie Dmowskiego, znajdującym się w samym sercu stolicy Polski. Uczestnicy przejdą następnie ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską oraz Jana Pawła II, by ostatecznie zakończyć marsz na rondzie Radosława. Marsz zapowiada się jako potężne wydarzenie w kalendarzu politycznym kraju, które ma na celu nagłośnienie ważności zbliżających się wyborów parlamentarnych.