Zakład Komunikacji Miejskiej w Jaworznie poszukiwany: firma do kontroli biletowej

W Jaworznie, lokalna spółka obsługująca komunikację miejską ogłosiła poszukiwania przedsiębiorstwa, które będzie odpowiedzialne za realizację kontroli biletowej na pokładzie autobusów. Zapytanie ofertowe w tej sprawie zostało opublikowane 11 września 2023 roku na platformie przeznaczonej do przeprowadzania zakupów.

Spośród zainteresowanych podmiotów, zgłoszenie swojej propozycji przesłały dwie firmy. Przedmiotem zapytania było przeprowadzenie kontroli biletów oraz dokumentów uprawniających do korzystania z usług autobusowych PKM Spółka z o.o. w Jaworznie na preferencyjnych warunkach, czyli za darmo lub ze zniżką.

Okres, w którym usługi te mają być realizowane, obejmuje czas od października 2023 roku do dnia 30 września 2024 roku. Dodatkowo, firma zobowiązywała się do prowadzenia działań windykacyjnych związanych z odzyskiwaniem należności wynikających z kar dodatkowych nałożonych na pasażerów.

W treści zapytania podano, że liczba przewidywanych kontroli w ciągu miesiąca powinna oscylować w granicach od 1000 do 4000. W ten sposób Jaworznicki Zakład Komunikacji Miejskiej poszukuje profesjonalnej firmy do sprawowania nadzoru nad prawidłowym obiegiem biletów w swoich pojazdach.