Jaworzno: Napastnik z atrapą broni za kratami

W Jaworznie miejscowi stróże prawa zatrzymali mężczyznę w wieku 36 lat, który będzie musiał odpowiedzieć za swoje działania – grożenie dwóm osobom przy użyciu obiektu imitującego broń palną. Incydent z udziałem tego mężczyzny, który groził śmiercią i celował w swoje ofiary z pistoletu, miał miejsce na Rynku Głównym w Jaworznie. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu napastnika na okres trzech miesięcy.

Całe zdarzenie miało miejsce w czwartek, 5 października, na jaworznickim Rynku Głównym. O godzinie 20:00 dyżurny funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie otrzymał zgłoszenie od jednego z dwóch mężczyzn, których napadnięto. Zgłaszający twierdził, że przed chwilą pewien nieznany mu osobnik zastraszał go przedmiotem, który wyglądał jak broń. Do konfrontacji doszło, kiedy drugi mężczyzna postanowił interweniować po zauważeniu niewłaściwego zachowania sprawcy – był on wtedy w niedaleko znajdującej się kawiarni ze swoim 10-letnim synem. Agresor, który początkowo skupiał swoją uwagę tylko na jednym człowieku, teraz zaczął grozić obu mężczyznom pozbawieniem życia, celując w nich z pistoletu.

W reakcji na to niezwłocznie przybyli na miejsce miejscowi policjanci pełniący służbę patrolową w tym obszarze. Zidentyfikowali oni sprawcę i ustalili, w którym kierunku się oddalił, mimo że opuścił on już miejsce zdarzenia. Dzięki zebranym informacjom oraz własnej znajomości terenu, udało im się śledzić napastnika aż do jego mieszkania. Tam dokonali zatrzymania i przeszukania, podczas którego natrafili na torbę zawierającą obiekt przypominający broń oraz nabój gazowy umieszczony w chwycie pistoletu, jak również inne potencjalnie niebezpieczne przedmioty. Napastnik został umieszczony w policyjnym areszcie, a następnie – na wniosek śledczych i Prokuratury – sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie gróźb karalnych.