Porażka siatkarzy MCKiS Jaworzno na własnym boisku

Reprezentujący barwy MCKiS Jaworzno siatkarze mieli okazję zmierzyć się na własnym terenie z drużyną Visła Bydgoszcz. Spotkanie było częścią czwartej rundy rozgrywek Tauron I Ligi SM, a ostatecznie goście z Bydgoszczy triumfowali, pokonując jaworznicką drużynę w czterech setach.

Po zwycięstwie w poprzedniej rundzie ligowej, ekipa z Jaworzna wchodziła do meczu z apetytem na zdobycie kolejnych punktów. Na teren Jaworzna przybyli zawodnicy z Bydgoszczy, którzy podobnie jak gospodarze, mogli pochwalić się jednym zwycięstwem w sezonie 2023/2024. Wszystko wskazywało na to, że rywalizacja będzie bardzo zacięta i nie będzie przewagi żadnej ze stron. Niemniej jednak, pierwsze zwycięstwo należało do drużyny przyjezdnej, która dzięki pewnej grze przy siatce pokonała gospodarzy 19 punktami. Drugi set okazał się lepszy dla drużyny prowadzonej przez trenera Tomasza Wątorka, którzy grali skutecznie i zdobywali punkty za asy serwisowe. Niestety, ten trend nie utrzymał się i gospodarze ponieśli porażki w kolejnych setach 18 oraz 15 punktami.

Obecnie, po czterech rundach rozgrywek, drużyna MCKiS Jaworzno znajduje się na 13. miejscu w tabeli pierwszej ligi. Ich następne spotkanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę we Wrocławiu, gdzie będą rywalizować z tamtejszą Gwardią. Choć walka o punkty ligowe na pewno będzie wymagająca, jaworznianie na pewno jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.