Problem z dzikami w Jaworznie: Śmiertelne zagrożenie na ulicach

Jaworzno, miasto znane ze swojego problemu z dzikami, mogło stać się miejscem tragedii. W najnowszym incydencie nagranym i opublikowanym w internecie, dzik ścigał kobietę niosącą torby pełne zakupów, a potem dołączyły do niego inne dziki.

Wydarzenie miało miejsce w centrum Jaworzna w godzinach wczesnopopołudniowych. Kobieta wracająca do domu po zrobieniu zakupów znalazła się nagle w sytuacji pełnej niebezpieczeństwa.

To co widzimy na nagraniu jest naprawdę przerażające – duży dzik chodzi tuż za kobietą. Kiedy próbuje go odstraszyć machając reklamówkami, pojawiają się kolejne dziki.

Incydent jest rejestrowany przez przechodniów. Zamiast jednak interweniować lub wezwać pomoc, wolą oni beztrosko śmiać się z zaistniałej sytuacji. Co jest zupełnie nieodpowiednie, biorąc pod uwagę jak poważne mogły być konsekwencje.

Sytuacja, choć ostatecznie skończyła się jedynie na przerażeniu kobiety, mogła skończyć się tragicznie. Wystarczy przypomnieć sobie incydent sprzed kilku tygodni w Gdyni, gdzie dziki również stanowią poważny problem. Tam kobieta podczas rutynowego powrotu z zakupów została zaatakowana przez dzika, który przeciął jej tętnicę udową. Gdyby nie natychmiastowa reakcja służb ratunkowych, mogłoby dojść do najgorszego.