W Jaworznie doszczętnie spłonął ciężarowy samochód w centrum miasta

W godzinach nocnych 16 stycznia, dokładnie około godziny 1, straż pożarna z Jaworzna otrzymała zgłoszenie o wybuchu ognia w sercu miasta. Ogień strawił ciężarówkę, która była zaparkowana na ulicy Grunwaldzkiej, niedaleko miejsca, które znane jest jako Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS. Pojazd wraz z prawdopodobnym ładunkiem nowych krzeseł uległ całkowitemu spaleniu. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące rozwinięcia pożaru, gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, stwierdzili, że płonie ciężarówka.

„Mamy przypuszczenia, że ogień strawił nowe krzesła, które miały trafić do pobliskiej hali widowiskowo-sportowej. Kilka metrów dalej – około pięciu czy sześciu – był zaparkowany samochód osobowy. W wyniku tego intensywnego pożaru i wyjątkowo wysokiej temperatury, pojazd ten odniósł pewne uszkodzenia”, stwierdził aspirant Michał Dyl, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie.

Tak jak podał, trzy zespoły strażackie brały udział w akcji gaszenia ognia, używając dwóch strumieni wody. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń podczas tego incydentu. Strażacy zakończyli interwencję po przybliżeniu godzinie od rozpoczęcia. Niestety, ciężarówka uległa całkowitemu spaleniu. Policja próbuje ustalić przyczynę pożaru, korzystając z pomocy biegłych. Skoro w okolicy znajduje się system monitoringu, istnieje możliwość, że zostanie ujawnione, co dokładnie zdarzyło się tej feralnej nocy. Czyżby pożar był wynikiem działania osób trzecich…