Awaria ogrzewania w bloku socjalnym w Jaworznie – problem mieszkańców ulicy Północnej

Mieszkańcy jednego z bloków socjalnych usytuowanego przy ulicy Północnej w Jaworznie borykają się z kłopotem związanym z systemem ogrzewania. Grzejniki w budynku nagle przestały działać, co powoduje szybkie wychłodzenie pomieszczeń, szczególnie odczuwalne podczas chłodnych nocy. Tak drastyczny spadek temperatury zmusił niektórych lokatorów do spania w odzieży termicznej.

Dzięki szybkiej interwencji ze strony mieszkańców, zgłaszanej do Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych (MZNK), usterka została naprawiona. W środę, nieco przed dziesiątą rano, konserwator dokonał odpowiednich napraw i ponownie uruchomił system grzewczy. Chociaż temperatura w mieszkaniach zaczyna stopniowo rosnąć, konieczne będzie jeszcze pewne oczekiwanie, aż warunki cieplne wrócą do normy.

MZNK w Jaworznie 10 stycznia tego roku zlecił specjalistyczną kontrolę systemu grzewczego w budynku na Północnej 9c. Do godziny 10:00 wszelkie usterki zostały usunięte. Firma odpowiedzialna za konserwację systemu grzewczego w budynku po przeprowadzeniu kontroli stwierdziła, że zarówno ciepło dostarczane do kaloryferów, jak i ciepła woda w łazienkach są już dostępne dla mieszkańców. Dodatkowo, 10 stycznia przewidziane są kolejne badania sprawności pieca oraz monitorowanie dostarczania ciepła do poszczególnych lokali.