Nowy bilet okresowy w komunikacji miejskiej Jaworzna od 2024 roku: skorzystają ci, którzy używają transportu kolejowego

Począwszy od 25 marca 2024 roku mieszkańcy Jaworzna będą mieli do dyspozycji nowy rodzaj biletu okresowego na podróż autobusami miejskimi. Zaskakujące jest to, że jego koszt wynosi zaledwie 10 złotych miesięcznie! Jednakże, zalety tego typu biletu będą mogły wykorzystać tylko osoby korzystające jednocześnie z usług transportu kolejowego i to takie, które podczas swoich podróży przejeżdżają przez stacje znajdujące się na terenie Jaworzna. Ma to na celu ułatwić dojazd do miejsc pracy czy szkół, zredukować czas podróży i zachęcić do porzucenia samochodów na rzecz bardziej ekologicznego środka transportu.

W Jaworznie wprowadzono innowacyjne rozwiązanie mające na celu skłonienie osób dojeżdżających do pracy czy szkoły do korzystania z transportu publicznego zamiast prywatnych samochodów. Od marca 2024 roku PKM Jaworzno wprowadzi w swojej ofercie nowy bilet okresowy. Koszt jednego takiego biletu na cały miesiąc wynosi tylko 10 złotych! Warunkiem skorzystania z tej oferty jest jednak spełnienie pewnych kryteriów.

Jaworzno, w ramach swoich działań na rzecz promowania podróży międzymiastowych koleją, wprowadza od końca marca nowy bilet miesięczny na komunikację miejską. To inicjatywa mająca na celu integrację transportu kolejowego z komunikacją miejską.

– Chcemy w ten sposób docenić osoby, które decydują się na korzystanie z pociągu zamiast samochodu. Dzięki temu będą mogły poruszać się po Jaworznie autobusami w przystępnej cenie, szybko i sprawnie, głównie przy przesiadkach. Naszym celem jest promowanie podróżowania koleją. Publiczny transport szynowy wraca do łask po wielu latach i atrakcyjne ceny biletów zachęcają do wyboru tego środka transportu, nie tylko do długodystansowych podróży, ale również jako środek komunikacji na co dzień – mówi Filip Szatanik, rzecznik prasowy UM w Jaworznie. – W obliczu rosnącej liczby mieszkańców korzystających regularnie z kolei, wprowadzamy nowy bilet dla osób chcących przesiąść się na pociąg. To oferta skierowana właśnie do nich. Mamy nadzieję, że to pomoże im szybciej poruszać się między miastami i zmniejszyć zapotrzebowanie na parkingi w Jaworznie – dodaje rzecznik.