Qulturalne ferie z rodziną: Animacyjny bal karnawałowy dla dzieci w MCKiS

Karnawałowy sezon jest w pełnym rozkwicie, podobnie jak ferie zimowe. Jest to idealny moment na organizację różnorodnych balów. MCKiS, w ramach cyklu „Qulturalne ferie z rodziną”, postanowiło sprawić niespodziankę najmłodszym poprzez zaproszenie ich na Animacyjny bal karnawałowy. To wydarzenie odbyło się w sobotę, 3 lutego, w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS. Elementem, który prawdopodobnie przyciągnął uwagę wielu uczestników, były animacje.

Maluchy odpowiedziały na wyzwanie z entuzjazmem. Wszyscy pojawiły się w kolorowych i różnorodnych przebraniach, reprezentując postacie z dziecinnych filmów. Nawet niektórzy dorośli zdecydowali się dołączyć do zabawy – tak oto pojawił się szeryf z Dzikiego Zachodu i jego babcia.

Interesującym jest fakt, że w Polsce dwudziestolecia międzywojennego, bale maskowe i maskarady były bardzo popularne. Najbardziej pożądane były stroje inspirowane modami międzynarodowymi – Hiszpanów, Turków, Chińczyków i Szkotów. Zastanawiające jest to, że popularność zyskały również stroje… bandziorów. Historyczne źródła milczą na temat tego, czy byli to przestępcy międzynarodowi. W każdym razie, na tym balu w Jaworznie młodzi uczestnicy wybrali tylko nieszkodliwe kostiumy, nie odnotowano obecności żadnych „bandziorów”.