Spółdzielcy SM Górnik zostali poinformowani o konsultacjach dotyczących dopłat do kosztów ciepła

W dniach 22, 23 i 24 kwietnia 2024 roku, członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik będą mieli okazję uczestniczyć w konsultacjach na temat dopłat do kosztów ciepła. Te spotkania dostarczą im pełnej informacji o szczegółach rachunku za ciepło, który Spółdzielnia otrzymała od swojego dostawcy.

Niestety, zeszły rok przyniósł wiele sygnałów o nadchodzącym wzroście kosztów ciepła. Zarówno spółki ciepłownicze, jak i Urząd Regulacji Energetyki ostrzegały przed tym niekorzystnym zjawiskiem. Teraz, już możemy doświadczyć bezpośrednich skutków tych podwyżek.

Z powodu modyfikacji w systemie rozliczeń oraz prawnych uwarunkowań, firma Techem była w stanie przygotować rozliczenie kosztów dopiero na sam koniec marca tego roku. W efekcie, spółdzielcy otrzymali swoje rozliczenia około tydzień później niż zwykle.

Dla pełnej jasności i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, na spotkaniach konsultacyjnych będą obecni prawnicy. Ich zadaniem będzie odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące rozliczeń oraz działalności spółdzielni.

Na szczęście, termin na zgłaszanie reklamacji został wydłużony do 6 maja. Wiadomość o tej oraz innych opcjach zostanie przekazana podczas spotkań konsultacyjnych.

Jednocześnie, Spółdzielnia wzywa swoich członków do zachowania ostrożności w sieci. W cyberprzestrzeni zauważono już kilka komunikatów i informacji publikowanych przez osoby, które podszywają się pod spółdzielnie.