Trzy samochody zderzyły się na ulicy Wysoki Brzeg, interweniowała policja i straż pożarna

Na ulicznej arterii Wysoki Brzeg w Jaworznie nastąpiło zdarzenie drogowe, które zmusiło do reakcji dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe.

Incydent miał miejsce w piątek 26 kwietnia, niedługo po godzinie 14:00. Kolizja miała miejsce na ulicy Wysoki Brzeg, gdzie doszło do zderzenia trzech aut osobowych.

27-letnia kobieta z Jaworzna, która prowadziła auto marki Skoda, gwałtownie zahamowała podczas próby skrętu w lewo. Niestety, samochód marki Seat prowadzony przez 70-letniego mieszkańca Mysłowic nie utrzymał bezpiecznej odległości i uderzył w tył pojazdu Skoda.

Ta siła uderzenia spowodowała przesunięcie Skody, która następnie uderzyła w stojący przed nią samochód marki Peugeot. Za jego kierownicą siedział 52-letni mężczyzna również zamieszkujący Jaworzno.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie szybko interweniowali na miejscu zdarzenia, wspólnie z dwoma zastępami Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy podjęli działania mające na celu zabezpieczenie miejsca wypadku, a także usunięcie szkodliwych płynów eksploatacyjnych i fragmentów pojazdów z jezdni. Przez czas trwania tych działań, jeden pas ruchu w kierunku Mysłowic był całkowicie zablokowany.

Niezachowanie przez kierowcę Seata bezpiecznej odległości między pojazdami było przyczyną tego niefortunnego incydentu. W rezultacie, 70-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym o wartości przekraczającej 1000 złotych.